PDA

Tam Versiyonu Görüntüle : Aralıklı sorunlar

Jeff
14-08-2018, 15:55
Herkese selam

Web sitesi arkasında veritabanına erişim ile zaman zaman bazı sorunlar yaşıyoruz gibi görünüyor. Benim için bu powered hata mesajı gösteren bir ekran olarak kendini sundu. Veritabanı bağlantıları ile tespit ediliyor ve sadece belirli sayıda yukarıdaki ek bağlantıları reddediyor bu içine bakarak en iyi (şu anda Yorkshire'da bir alandayım miyim görünüyor. Bu, kendi içinde, bu bağlantı sayısı yol veritabanı zaman içinde tek bir noktada görmek gereken bağlantıları normal sayıda yukarıda olması normal dışında.

Tüm kayıp (yani Onbaşı Jones gibi henüz hareket etmeye gerek yok), önümüzdeki birkaç gün içinde evde olacak ve daha detaylı bir bakayım bu yazı yapabilirim gösteriyor.

Saygılar,
Jeff
(Web zamazingosu)

Stratos Fear
14-08-2018, 18:35
(Şef Web Zamazingosu) Merhaba Jeff - belki de bu kadar büyük bir sorun herhangi bir sorun yaşadı sığınak ?

Jeff
14-08-2018, 18:38
Bakarak muhtemelen değil .. ama yine de değer.

Normb666
14-08-2018, 18:51
Oturum ne zaman online olabilir kim olduğunu görmek için hızlı bir bakış var eğilimindedir, ve her zaman "misafir" - şu an 10 üye ve 308 misafir bir ton gibi görünüyor. TAMAM, bazı şeyler hızlı bir şekilde göz atmak istiyor ama, ama 237 giriş sıkıştırılamayan üyeleri olacak?
Onları sınırlamak gerektiğini söylemiyorum - ve umarım biraz (ve daha sonra bira denizaltılarından geçirebiliriz) tam üye olacak (hızlı suçlayıcı kanıt toplanın...) saklayacak bir şeyimiz yok. Rakamlar birçok DB titrek atar ne zaman nasıl vs max kullanıcıları için ne olduğunu bilmek ilginç olabilir.

The Slug
14-08-2018, 19:47
Rakamlar birçok DB titrek atar ne zaman nasıl vs max kullanıcıları için ne olduğunu bilmek ilginç olabilir.

Zorunda olduğumuz max ön sayfasında alt kısmında gösterilir ve şu anda duruyor:

Eğer bir misafir olarak oturum açmaya çalışırsanız eksik ne fazlasını asla göremeyeceksin!!

Normb666
14-08-2018, 20:55

The Slug
14-08-2018, 21:10
Başlıkları ve konu başlıklarını ama bazı sinsi herif iplik geri kalanı gizle bakın!!!

Jeff
15-08-2018, 20:10
Herkese selam

(Olmasa da gelişmiş) gelişmiş bir uyarı...

Eve geldim ve veritabanı içine baktı sonra. Sadece 25 MB her şey durma noktasına biler önce boş alan var gibi görünüyor. Ciddi sayılır.

Her neyse .. durumun farkındayım ve seçenekleri içine arıyorum. Ne olursa olsun muhtemelen/hafta nasıl Adres bu konuda bir planı var bir kere önümüzdeki birkaç gün içinde biraz zaman gerekir.

PS: Şimdi Onbaşı Jones gitmek zamanı

Stratos Fear
15-08-2018, 20:25
ah sevgili ! (Bay Mainwaring)teneke kaskımı takarım

Normb666
15-08-2018, 22:17
Kinell'in, sadece işe geri döndü. ve SAN Depolama Dizisi bir Yönetici olarak DBA bizim her zaman, "alanı yaklaşık, 500 GB ekstra depolama veya XYZ sistemi" çökecek olabilir biz böyle olmak gibi bir şey bu. Ne yazık ki bilinmeyen bir sunucu birden veri merkezlerinden biri çıktı eğer fark sanırım burada yardım edebilirim ve SAN bağlamak için Tesisler adamlardan birine sordum...

Bir düşünce olsa, 1GB pek bir veritabanı için görünmüyor? Umarım uzanan çok pahalı olacak!

Jeff
15-08-2018, 22:31
Sınırı müşterileri adına sakladıkları tüm veritabanlarına uygulanan tamamen keyfi. Veritabanının kendisi, kota sisteminin en büyük ihtimalle bir biçimde bir sınır değil. Bu konuda oldukça esnek gibi ama (ilk geçiş) gibi görünüyor, ama (şimdilik) daha büyük bir şey henüz yok istediğimiz kadar 1 GB veritabanları var. Farklı bir veritabanı kullanarak sana hiçbir şey kazanmaz.

Şu anda evde kum ocaklarının çevre koşarak eve geldiğimde yaptığım yedeği geri yükle ve onunla bir oyun var, seçenekleri nelerdir görebiliyorum.

Jeff
18-08-2018, 07:18
Herkese selam

Umarım sorun çözülmüştür. Kesinlikle alanı *büyük* bir miktar veritabanından kurtarıldı yerine tam 95+% olmaktan şimdi tam %25 gibi.

"dünyada ne Jeff attınız mı? Geriye bir şey olabilir mi?&"

Dil çeviri tesisi bir domuz ve bir şey olmak ve kalıcı olarak ebediyen sayfa çevirileri tutuyormuş gibi görünüyor. Yürürlükte olması gereken önbellekleme bir tesis, birçok dilde tüm çalışmalarını arşivleme, sonsuza kadar. Aslında olması gereken gibi (basit) tüm alanını kullanarak buldu olan yazılım parçası disillusioning ve daha makul bir şekilde oyun yapmayı sadece bir iş değildi.

Her neyse, bulunan seçenekleri BB, önbellek temizleme (gece boyunca) etkin, çok voila, uzay kurtarıldı.

Sayfalar hala talep üzerine çevrilmesi, bu tesisi dokunmamışlar. Tercüme sayfaları (muhtemelen değilse tekrar erişilebilir) üzerinden gece temizlik sırasında silinmiş sonra 90 gün boyunca önbelleğe olmalıdır. Gerekirse tekrar tekrar çevrilmiş ve yeniden önbelleğe alınabilir.

Görsel ve içerik açısından bu site üzerinde herhangi bir etkisi yoktu. Eğer biri bir şey görürse hemen haber ver. Dün öğleden sonra temizlemek için önce Yedekleme her şeyi yaptım, sadece güvenli olması için.

Jeff.

Jeff
18-08-2018, 07:32
.... yukarıdaki söyledikten sonra, bu DB bağlantıları reddederek neden gördüğümü üzerinde herhangi bir etkisi yoktu. Bir süre yan çizgileri şeyleri izlemeye devam edeceğim.

Stableblock
18-08-2018, 08:55
Teşekkürler Jeff.

Stratos Fear
18-08-2018, 10:20
Kalay kask o adam yapmış kaldırıldı.

Normb666
18-08-2018, 21:19
İyi 'un Jeff, - şimdi bir uygulama vardı ve kendimizi hepimizi kurtardın, zoom ve Dünyayı kurtaramazsın. O kırmızı bazı yediye üzerinde-tayt iç çamaşırı ve Kulüp Saymanı faturayı gönderin.

hollytree
19-08-2018, 15:39
haftalardır üyesi haritasını elde etmek mümkün olmadı
Steve

Jeff
19-08-2018, 16:37
Ben bir bakayım, bakın...

haftalardır üyesi haritasını elde etmek mümkün olmadı
Steve

Düzenle/

... ve hiçbir şey göremiyorum. Çevre powered şeyler var, ama harita falan olması gereken yerde çıplak. (Hiçbir şey Windows tabanlı olsa) alternatif tarayıcılar birkaç denedim ve hepsi boş aynı görünüyor.

Bunu (eğer bu bir kaç hafta boyunca bu şekilde olmuştur) API haritalama powered/Forum scriptleri ve Googles arasında beklenmedik bir etkileşim gibi geliyor yani ilk başta benden kaynaklandığını sanmıyorum. Ama bana daha önce hiç böyle bir şey araştırmam gerekiyordu bu iş için biraz zaman alacak.

Jeff.

Redline
19-08-2018, 21:08
(Ark) Jeff,

o zamanki https (şifreli) modunu kullanarak harita erişme ile ilgili bir şey var. Eğer https s kaldırmak için url düzenlemek gerektiği de sunuyor. Garip....

Mark

Jeff
25-08-2018, 15:20
- Mark

&Quot var;doğranmış" "s" olduğu gibi bir URL ve haritada gösterilen ama;Geliştirme Amaçlı Sadece " ve bir arkadaş Mat gri renkli ve " ibaresi alıyorum.

İnternet üzerinden kısa bir skip Google maps hizmeti artık (bu muhtemelen birkaç ay önce olmuş gibi görünüyor), boş olduğunu gösterir. Yeniden etkinleştirmek için ödeme talep hazırlanacak bağlantı mekanizması ödeme faturası ilişkilendirmek ve ihtiyaç duyayım, bir kez " kullandın ücret ne;özgür hak".

Ben toplamak nefesini tutarak, henüz tavsiye edemeyeceğim ama insanlar haberdar edeceğim.

The Slug
29-08-2018, 03:15
Harita sitesini ver 5.5 php 7 yükseltilmiştir zaman çalışmayı durdurdu.
Bu https kullanılmasına izin veren site güvenli.

Sadece 2 kişi 4 aydır fark, kesinlikle kullanılmamıştır. Haritanın geliştirici senaryo değiştirme civarında var ve hiç de öyle yapabilir.
Eğer Jeff Google kar sistemi atlayabilir yeni bir sürümünü bulursa, yeni bir tane çıkacaktır eminim.

Jeff emin farkında veya değil ama PHP7 vermiyor için 12/2018 destek değil

Automatic Translations (Powered by Microsoft®):
ArabicBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFinnishFrenchGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIndonesianItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSlovakSlovenianSpanishSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelsh
Integration with Google translations by vB Enterprise Translator 4.9.1