Σελίδα 3 του 8 FirstΠρώτη 12345678 ΤελευταίαLast
Αποτελέσματα 21 να 30 του 77

Νήμα: Πρόεδρος είναι Αλαζονικό, ιουλίου 2019

SEC Κράτη Longtimefan's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Aug 2015
    Θέσεις
    112

Re: Πρόεδρος είναι Αλαζονικό, ιουλίου 2019

Ge Norman, θα πρέπει σίγουρα να ξεκινήσει κάτι, οι περισσότεροι χρήστες σε απευθείας σύνδεση ανά πάσα στιγμή, σχετικά με το 10ο, 836, πάνω από 500 περίεργο που έχει αντέξει για καιρό πριν.
    Τελευταία επεξεργασία από Longtimefan; 11-07-2019 στο 10:03.

Το Site Υποστηρικτής ProtoTipo's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Sep 2011
    Θέσεις
    3,083

Quote Αρχικά Αναρτήθηκε από Normb666 View Post
    και το κίτρινο Γεράκι στο Σύνολο Headturners, και τα δύο πωλούνται στην μέση του 50, Νικ (inpractically καμία περίπτωση δεν σε όλα) σε ένα αυτοκίνητο συλλέκτη, του οποίου το γκαράζ περιέχει ήδη μια Miura και aMcLaren, και το Γεράκι λαμβάνοντας λίγους μήνες να το πουλήσει, αφού έχει μειωθεί από την αρχική £59K £55K.
    Έτσι, ο Μικ παλιά Spyder πλαισίων 12V Alfa Μετασχηματιστών, ή αυτό;:
    https://www.pistonheads.com/classifi...0-2017/9053430

και μερικές χιλιάδες λίρες αλλαγή.
    Τελευταία επεξεργασία από ProtoTipo; 11-07-2019 στο 07:37.

SEC Κράτη renmure's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Μπορεί να το 2017
    Θέσεις
    144

Αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι εκεί έξω, ίσως μακριά από τον προϋπολογισμό του κιτ αυτοκινήτου κτίριο πλήθος, που πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνει μια επιλογή με τον ίδιο τρόπο. Έτσι, δεν είναι υπόθεση των £55k Στράτος αντίγραφο Ή μια Exige, είναι αυτό που Στράτος ρεπλίκα παράλληλα με την Exige και μάλλον το Range Rover Sport και Aston για το σαββατοκύριακο.

Η ποιότητα του τις τελευταίες “εξαρτήσεις”, σημαίνει ότι πολλοί είναι απλά ψάχνουν για να πάρει λεφτά από την τράπεζα, με ασφάλεια να το μετατρέψει σε ένα αυτοκίνητο και, όποτε γουστάρεις να αλλάξει, να γυρίσει πίσω σε χρήματα. Μερικές φορές λίγο περισσότερα χρήματα. Το αυτοκίνητο είναι ένα αγαθό περισσότερο από μια κατασκευή του έργου. Η ικανοποίηση από την ιδιοκτησία είναι μια στιγμή (ίσως βραχυπρόθεσμα) πράγμα παρά μια μακροπρόθεσμη εργασία της αγάπης. IMHO φυσικά.

Το Site Υποστηρικτής ProtoTipo's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Sep 2011
    Θέσεις
    3,083

Ναι, η αρχική Στράτος ενθουσιώδης είναι σίγουρα ένα είδος υπό εξαφάνιση.

Πώς κάποιος μπορεί να επιθυμούν την κυριότητα ενός Στράτος, ενώ την ίδια στιγμή έχουν τα μάτια τζάμια πάνω στην αναφορά του αρέσει του Claudio Maglioli και Γεώργιο Pianta είναι δύσκολο για μένα να εξετάσουμε.
    Αλλά υποθέτω ότι ο χρόνος περνά, και αυτό είναι όπου είμαστε;

Εντάξει, έτσι ίσως δεν πεθαίνει, αλλά γερνάει και περισσότεροι;
    Τελευταία επεξεργασία από ProtoTipo; 11-07-2019 στο 09:10.

Super Moderator
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Sep 2016
    Θέσεις
    793

Μοιάζει με αυτό έχει εμπνεύσει μια ζωηρή συζήτηση, όπως προβλέπεται - σε κάποια σημεία και απόψεις δήλωσε!

Ένα από τα πράγματα που προσπαθούσε να φέρει έξω ήταν του Chris J τα "παλιά" της Strat λάτρεις αντικαθίσταται, ή ίσως επαυξημένη, με ένα διαφορετικό είδος του ατόμου εξ ολοκλήρου. Είναι το είδος του ατόμου που είναι μέσα σε αυτοκίνητα, έχει συνειδητοποιήσει ο Στράτος είναι ένα κλασικό και θέλει ένα κομμάτι της, και, επίσης, το βλέπει ως μια "επένδυση" σε ένα εξωτικό αυτοκίνητο σε μια φθηνή τιμή, σημείο (συγκρίνετε με τις τιμές των classics, όπως τα ηλεκτρονικά είδη, Μεγάλη Healeys, πρωτότυπα, κλπ.) Δεν ξέρουν τίποτα για τις εξαρτήσεις τους εαυτούς τους και το μόνο που βλέπουν είναι το λαμπερό Στράτος σχήμα, και υποθέτω ότι είναι όλα λίγο πολύ το ίδιο από κάτω. Αυτό επιβεβαιώνεται είναι οι παρόμοιες τιμές τραβηγμένο από τα δύο αυτοκίνητα θα χρησιμοποιηθούν ως παραδείγματα - Νικ είναι αλάνθαστο, χαμηλή απόσταση σε μίλια, όμορφα φτιαγμένη LB και το κίτρινο THT Γεράκι, το οποίο βασίστηκε σε πολλά μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και, πιστεύω, είχε 164 12v μηχανή; Σε μας εδώ, θα πρέπει να υπάρχει μια προφανής τιμή ανισότητα, και κανονικά θα έπρεπε να είναι - δεν ήθελα να τα πω όλα Strat επαναλήψεις είναι τώρα αξίζει mid-50k είναι! Αλλά τώρα έχετε αυτή τη νέα "φυλή" των αγοραστών που εμφανίζονται, δεν έχουν κάνει την έρευνά τους, και το χέρι πάνω από το πλιάτσικο.
    Προσωπικά, μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι κάποιος θα εισέλθουν σε μια αγορά όπως το "δικό μας", χωρίς να κάνει κάποια έρευνα, ίσως ήρθατε εδώ, ερωτήσεις, κ. λπ. Αλλά hey, είναι τα λεφτά τους, την απόφασή τους, και emptor προειδοποίησης...

Εξακολουθώ να το πιστεύω μας εδώ, όμως, είναι λίγο πίσω από την καμπύλη όσον αφορά τις τιμές. Ο κόσμος άλλαξε για τα αυτοκίνητα που είναι "ενδιαφέρον" και "διαφορετικό". Όπως ο Τζιμ (renmure) είπε, υπάρχουν πολλά εκεί έξω, με κανένα ενδιαφέρον για την οικοδόμηση ενός αυτοκινήτου, και θέλουν τις επιθυμίες τους ικανοποιημένοι ΤΏΡΑ (ίσως και λίγο από το χρηματικό άτομο που έχει συνηθίσει να γίνεται το δικό τους τρόπο άμεσα να συμβαίνει εκεί πέρα;) - πιθανόν να θεωρούν ακόμη και ένα κίτρινο αυτοκίνητο με μπλε ρόδες :-P

Αν LB κάνει κάποια στιγμή με το κλειδί στο χέρι μόνο, τότε υποθέτω ότι θα έχουν κάποιο είδος της βάσης spec και μια τιμή για αυτό το αμάξι, με περαιτέρω λίστα τιμές επιλογών. Αυτό θα βοηθήσει stablise αβεβαιότητα σχετικά με τις τιμές, σε κάποιο βαθμό, αν ξέρετε ακριβώς τι καινούργιο το κόστος, αλλά ότι "το θέλω τώρα!" θα εξακολουθούν να φουσκώνουν οι τιμές που χρησιμοποιούνται εάν η λίστα αναμονής για το νέο είναι πολύ ενδιαφέρον φορές, μου φαίνεται, αλλά ας μην ανησυχούμε πάρα πολύ, έτσι, επειδή "ό, τι αξίζει" είναι το μόνο πραγματικά σημαντικό) αν είστε αγοράζοντας ένα, και β) αν πουλάς το δικό σου...μέχρι τότε, είναι ένας άσσος, διασκεδαστικό αυτοκίνητο που παίρνει καιρό για να πάρει από το Α στο Β, γιατί είσαι πολύ απασχολημένος πολεμώντας με τιτιβίσματα με τα smartphones να τραβάω φωτογραφίες

P. S. που είναι αυτά τα "Maglioli" και "Πιάνο" παιδιά???; (Αστειεύομαι, ειλικρινής!)
    Τελευταία επεξεργασία από Normb666; 11-07-2019 στο 10:29. Λόγος: εκτός από

Super Moderator
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Sep 2016
    Θέσεις
    793

Με την ευκαιρία, Robin - νικήσαμε 836 χρήστες σήμερα - πάει μέχρι 1400-περίεργο το πρωί...όχι και άσχημα για μια ομάδα με μόνο 200 περίπου μέλη! Υποψιάζομαι ότι υπάρχει μια λανθασμένη ανακατεύθυνση από ένα δημοφιλές site με πορνό, κάπου

SEC Κράτη Lancialulu's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Σεπ 2015
    Θέσεις
    621

Ένα από τα πράγματα που προσπαθούσε να φέρει έξω ήταν του Chris J τα "παλιά" της Strat λάτρεις αντικαθίσταται, ή ίσως επαυξημένη, με ένα διαφορετικό είδος του ατόμου εξ ολοκλήρου. Είναι το είδος του ατόμου που είναι μέσα σε αυτοκίνητα, έχει συνειδητοποιήσει ο Στράτος είναι ένα κλασικό και θέλει ένα κομμάτι του,
    Θα πρέπει να επισημάνω ότι στα τέλη του '80 εξαρτήσεις είχαν επαγγελματικά κατασκευαστεί από εγκεκριμένους κατασκευαστές. Για Παράδειγμα μου "Αποχρώσεις" χτίστηκε από τον Bob Πιλότος της Κόρτνεϊ Γκαράζ (τη στιγμή που το μόνο GH εγκριθεί από το Μετασχηματιστή builder). Έχω μάτια waterying λογαριασμούς άνω των £30k πέρασε, στη συνέχεια, την κατασκευή, και που ήταν γύρω από μια μονάδα Βήτα. Ο πελάτης εμπλέκεται σε όλες τις αποφάσεις και ήρθε μακριά με και εξαιρετικά καλοφτιαγμένο Ρεπλίκα. Ο τύπος ή ο Τζέρι μπορεί να ξέρει πόσες πελατών Μετασχηματιστές χτυπήσει την αγορά. Το θέμα μου είναι ότι υπάρχουν αυτοί οι τύποι τότε. Είμαι ένας από εκείνους που ήθελαν ένα ολοκληρωμένο άρθρο (όχι ότι δεν το κάνει περισσότερα τελειώσει), αλλά δεν είμαι "οικοδόμος" SEC κράτος, αλλά ένα "οδηγό" SEC κράτος και υποψιάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος....

Είναι ενδιαφέρον ότι ο πελάτης του Αποχρώσεις δεν είναι για πολύ και πήγε σε ένα μηχανικό που μεταμοσχεύονται το 164V12 και ενισχύομαι όλα τα φρένα και ανάρτηση. Στη συνέχεια το αγόρασε και fettled τις αναβαθμίσεις και κάποιες άλλες βελτιώσεις - τώρα απλά δίσκου που. Είναι το αγαπημένο μου του στόλου μου.

SEC Κράτη Longtimefan's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Aug 2015
    Θέσεις
    112

Με την ευκαιρία, Robin - νικήσαμε 836 χρήστες σήμερα - πάει μέχρι 1400-περίεργο το πρωί...όχι και άσχημα για μια ομάδα με μόνο 200 περίπου μέλη! Υποψιάζομαι ότι υπάρχει μια λανθασμένη ανακατεύθυνση από ένα δημοφιλές site με πορνό, κάπου
    Ίσως θα μπορούσε να είναι κάτι να κάνει με την φράση που έχει εμφανιστεί στο νήμα (L L) όταν έψαξα στο Google!!!!! Ή θα μπορούσε να είναι αυτός ο Κανόνας είναι trending;

SEC Κράτη Sando's Avatar
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Sep 2011
    Θέσεις
    795

Ποτέ δεν πίστευα ότι θα το πω,......αλλά ακόμη και ως ένα από τα Oldskool, θα πρέπει να σκεφτούν δύο φορές, αν κάποιος με £50k+ καύση μια τρύπα στην τσέπη τους ήθελε το Γεράκι μου τώρα. Τόσο πολύ έχω αγαπήσει (και αγάπη) και συνεχώς να κρατήσει το 100% αξιόπιστη και χρησιμοποιείται όπως θα έπρεπε να είναι. Η ζωή προχωράει, υπάρχουν πολλά που μπορείτε να κάνετε με αυτά τα λεφτά και εξακολουθούν να έχουν αλλάξει κάτι για να διασκεδάσουν in/σε/pilot.
    ..Σκοτεινές σκέψεις! Αλλά ποτέ δεν ξέρεις........Πραγματικά δεν σκέφτηκα ποτέ ότι θα το πω αυτό!
    Μπομπ

SEC Κράτη
    Συμμετάσχετε Ημερομηνία
    Oct 2011
    Θέσεις
    107

Όλα τα καλά πράγματα, μου κάνει το χαμόγελο να πιστεύω ότι η αξία του αυτοκινήτου μου, όταν τελικά τελειώσεις (Paintshop κράτηση για την έναρξη του Φθινοπώρου, τώρα!) θα προσεγγίσουμε την αξία του μια καλή, όταν άρχισα να το φτιάχνω πριν από 30 χρόνια!!

Σελίδα 3 του 8 FirstΠρώτη 12345678 ΤελευταίαLast

Παρόμοια Threads

1. KITFEST 2019
    Από Skelly στο φόρουμ Γεγονότα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταία Δημοσίευση: 20-06-2019, 09:58
  2. Γκαράζ Μέρα 2019
    Από Bernard στο φόρουμ Γεγονότα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταία Δημοσίευση: 09-04-2019, 18:19
  3. Η ΔΕΗ Περιοδικό ιουλίου 2013
    Από john στο forum Στράτος Φόρουμ